JUBILEJNÍ KONCERT

Pocta sv. Cecílii XXVI“

75

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet

Praha, Rudolfinum - Dvořákova síň, sobota  18listopadu  2017

Jiří Stivín, kultovní postava české hudební scény každoročně pořádá jedinečný koncert k poctě patronky hudby a muzikantů sv. Cecílie.

Již po dvacátépáté se letos sejde věčně proměnlivé muzikantské sdružení Collegium Quodlibet a v programu, jehož dramaturgie se též stala tradicí, zazní v první části díla trojhvězdí Vivaldi-Bach-Telemann. Interpretace se vyznačuje nejenom bravurním podáním, ale také nadhledem a mimořádnou přesvědčivostí.

Druhou půli tvoří premiéry Stivínových typických "alchymistických" výletů a jeho flétnové či saxofonové "komentáře" k fragmentům skladeb autorů renesance, baroka po široký výběr z hudby 20.století.

"Cecílie" obsahují příjemné napětí mezi tradicí a inovací, spontátnní muzicírování barokních i jazzových interpretů. Rudolfinum v chvíli nepotřebuje otáčecí jeviště, přecházení z jednoho žánru do druhého probíhá naprosto samozřejmě.

Důležitou vlastností těchto večerů a jejich přitažlivosti pro hudební veřejnost je samozřejmě reprezentativní výběr účinkujících, jejich seznam by se na stránku nevešel a i letos dojde na hvězdná překvapení.

V neposlední řadě se koncertu jistě zúčastní i početné publikum, tvořené zčásti stálými návštěvníky, kteří se podílejí na specifické atmosféře těchto hudebních slavností.  


Ticketpro , Ticketportal , Rudolfinum

 

http://jiri.stivin.cz/img/Cecilie_20171118a.jpg

 

Stivín Quodlibet Systém, s.r.o. Revoluční 8a, Praha 1

Tel. 601 339 619,  602 369 419, sqs@stivin.info  stivin@mbox.cz, www.stivin.cz

 

 

 

 


Zpět